2022-2023 Let me tell you a story about a plant,  SLIDE

ΠΑΡΟΥΣΙΑΣΗ ΤΟΥ ΕΡΓΟΥ “LET ME TELL YOU A STORY ABOUT A PLANT” ΣΕ ΣΥΝΕΔΡΙΟ

Το eTwinning έργο  συμμετείχε στις εργασίες του 9ου Πανελλήνιου Συνέδριου eTwinning που πραγματοποιήθηκε στην Ερμούπολη Σύρου στις 20, 21 και 22 Οκτωβρίου 2023 με θέμα την «Αξιοποίηση των Τεχνολογιών της Πληροφορίας και της Επικοινωνίας στα συνεργατικά σχολικά προγράμματα στην Πρωτοβάθμια και Δευτεροβάθμια Εκπαίδευση» και διοργανώθηκε υπό την αιγίδα του Υπουργείου Παιδείας, Θρησκευμάτων και Αθλητισμού.Η εκπαιδευτικός του 1ου ΕΠΑ.Λ. Βροντάδου Αλεξάνδρα Ιωαννίδου ΠΕ06 παρουσίασε δια ζώσης εισήγηση με τίτλο: “Let me tell you a story about a plant”, μια συνεργασία μεταξύ μαθητών και εκπαιδευτικών διαφορετικών βαθμίδων, από κοινού με την νηπιαγωγό του 8ου Νηπιαγωγείου Κιλκίς Μαρία Ιωαννίδου. Η εργασία αφορούσε στο ομώνυμο πρόγραμμα eTwinning που υλοποιήθηκε από τους μαθητές και μαθήτριες της Β’ Διοίκησης και Οικονομίας 2022-2023.