Ενισχυτική διδασκαλία Ειδικών μαθημάτων

Σας γνωστοποιούμε τη δημοσίευση της με αρ.πρωτ.117781/ΓΔ4/21-09-2021Υ.Α.(Β ́ 4696) με θέμα: «Οργάνωση και λειτουργία σχολικών κέντρων αντισταθμιστικής εκπαίδευσης ως προς την Ενισχυτική Διδασκαλία Ειδικών Μαθημάτων για το σχολικό έτος 2021-2022» στις οικείες σχολικές μονάδες. Οι Διευθυντές των σχολικών μονάδων οφείλουν να ενημερώσουν με κάθε πρόσφορο τρόπο τους/τις μαθητές/τριες και τους γονείς-κηδεμόνες τους για την υποβολή των αιτήσεων-δηλώσεων μαθημάτων (Υπόδειγμα_1 αίτησης-δήλωσης μαθημάτων_2021_22) και να συλλέξουν ηλεκτρονικά τις σχετικές αιτήσεις-δηλώσεις.Σημειώνεται ότι εφόσον οι μαθητές/τριες είναι ενήλικες μπορούν να υποβάλουν οι ίδιοι/ες αίτηση/δήλωση για το/τα ειδικό/ά μάθημα/μαθήματα που επιθυμούν να παρακολουθήσουν.

Παρακαλούνται οι κηδεμόνες των μαθητών που επιθυμούν να δώσουν ειδικό μάθημα, όπως συμπληρώσουν την αίτηση -υπεύθυνη δήλωση και να την προσκομίσουν στο σχολείο έως και τη Δευτέρα 25 Οκτωβρίου 2021